Category: Maqedoni

Ditë me diell

Ditë me diell

Sot në Kosovë do të mbajë mot me diell gjatë ditës, në mëngjes mjaft ftohtë dhe mund të ketë edhe mjegull vende vende. Temperaturat gjatë ditës nuk do të pësojnë kurfarë ndryshimi. Edhe në Shqipëri dhe Maqedoni  mot i ...

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (11.11.2018)

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (11.11.2018)

Nesër në Kosovë do të mbajë mot me diell gjatë ditës, në mëngjes mjaft ftohtë dhe mund të ketë edhe mjegull vende vende. Temperaturat gjatë ditës nuk do të pësojnë kurfarë ndryshimi. Edhe në Shqipëri dhe Maqedoni nesë ...

Vazhdon bllokada anticiklonike

Vazhdon bllokada anticiklonike

Sot si në Kosovë po ashtu  edhe në Shqipëri dhe Maqedoni do të vazhdojë të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira të pakta. Netët do të fillojnë të ftohen për shkak të gjatësisë së tyre. Temperaturat nuk do të shënoj ...

Ky do të jetë moti për ditën e sotme

Ky do të jetë moti për ditën e sotme

Sot në Kosovë do të mbajë mot me intervale kohore me diell dhe vranësira kalimtare. Temperaturat do të shënojnë ulje të lehta. Reshje nuk pritet të ketë. Ndërkaq në Shqipëri sot pritet të mbajë mot me vranësira dhe in ...

Meteorologët parashikojnë stuhi në fundjavë

Meteorologët parashikojnë stuhi në fundjavë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se gjatë fundjavës në Kosovë do të ketë stuhi të fuqishme. "Gjatë këtyre dy ditëve të vikendit vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ulët atmosfe ...

Close