Category: Maqedoni

Moti për dy ditët e vikendit

Moti për dy ditët e vikendit

Sot në Kosovë do të mbajë mot mjaft i ndryshueshëm. Paradite me intervale kohore me diell dhe nxehtë. Pasdite apo në mbrëmje priten zhvillime të fuqishme të vranësirave të cilat do të sjellin rrebeshe lokale shiu me vetë ...

Paradite me diell, pasdite shtim i vranësirave

Paradite me diell, pasdite shtim i vranësirave

Kjo fotografi satelitore është e mëngjesit të sotëm ku shihet pjesa më e madhe e rajonit tonë me mot të kthjellët, me gjithatë pasdite pritet shtim i vranësirav. Edhe pse do të kemi shtim të vranësirave nuk priten reshje ...

Moti për ditën e sotme

Moti për ditën e sotme

Sot në Kosovë do të mbajë mot me intervale kohore me diell dhe relativisht i nxehtë. Pasdite në disa rajone priten zhvillime të vranësirave të cilat do të sjellin riga apo rrebeshe lokale shiu me ndonjë vetëtimë dhe bubu ...

Close