Category: Maqedoni

"Bomba" afër Bregdetit Shqiptar!

“Bomba” afër Bregdetit Shqiptar!

Përgjatë tërë Bregdetit Shqiptarë është krijuar një sistem i fuqishëm stuhishë me rrebeshe të fuqishme shiu vetëtima dhe bubullima masive dhe lokalisht edhe breshër. Linja e Stuhive shtrihet që nga Bregdeti grek (në D ...

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (21.11.2018)

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (21.11.2018)

Sonte në shumë rajone të Shqipërisë kemi rrebeshe të fuqishme shiu me vetëtima dhe bubullimë sidomos në veriperëndim të vendit. Gjatë natës rrebeshet e fuqishme të shiut do të përfshijë pothuajse tërë territorin e Shqipë ...

Situata momentale!

Situata momentale!

Në këto momente kemi një sistem të fuqishëm stuhie me vetëtima, bubullimë dhe breshër në Mal të Zi dhe Hervegovinë. Ky sistem po shkakton rrebeshe të fuqishme shiu në këto rajone. Edhe në Shqipëri kemi disa siteme por ...

Ditë me shi

Ditë me shi

Sot  në Kosovë, Shqipëri dhe Maqedoni do të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu. Reshjet më të dendura të shiut priten në shumicën e territorit të Shqipërisë, pastaj në Kosovën perëndimore dhe veriperëndimore si dhe në ...

Moti nesër! (20.11.2018)

Moti nesër! (20.11.2018)

Nesër në Kosovë, Shqipëri dhe Maqedoni do të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu. Reshjet më të dendura të shiut priten në shumicën e territorit të Shqipërisë, pastaj në Kosovën perëndimore dhe veriperëndimore si dhe n ...

Javë me reshje atmosferike!

Javë me reshje atmosferike!

Kjo javë do të na sjellë reshjet e shumëpritura atmosferike të cilat na kanë munguar një kohë të gjatë. Nga sonte pritet të fillojnë reshjet e shiut në tërë rajonin tonë duke fokusuar Shqipërinë, Kosovën dhe Maqedoninë. ...

Close