Category: Maqedoni

Gjendja aktuale sinoptike!

Gjendja aktuale sinoptike!

Cikloni i cili po kalon përmes jugut të Italisë në drejtim të Greqisë po sjellë në këto vende reshje shiu, ndërsa tek ne vetëm vranësira të pjesshme dhe temperatura të ulëta. Kjo vjen për arsye të depërtimit të shpejtë t ...

Moti për ditën e parë të javës

Moti për ditën e parë të javës

Sot në Kosovë do të mbajë mot me intervale të shkurtra kohore me diell dhe vranësira të shpeshta. Do të vazhdojë të jetë ftohtë për shkak të erërave të ftohta veriore. Ka mundësi për ndonjë rigë të dobët lokale shiu. ...

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (07.10.2019.)

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (07.10.2019.)

Nesër në Kosovë do të mbajë mot me intervale të shkurtra kohore me diell dhe vranësira të shpeshta. Do të vazhdojë të jetë ftohtë për shkak të erërave të ftohta veriore. Ka mundësi për ndonjë rigë të dobët lokale shiu. ...

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (06.10.2019.)

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (06.10.2019.)

Nesër në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët, por edhe me intervale kohore me diell. Do të ketë erëra të dobëta deri mesatare por të freskëta nga veriu. Nuk përjashtohet mundësia për ndonjë rigë afatshkurtër të dob ...

Close