Category: Maqedoni

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (06.10.2019.)

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (06.10.2019.)

Nesër në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët, por edhe me intervale kohore me diell. Do të ketë erëra të dobëta deri mesatare por të freskëta nga veriu. Nuk përjashtohet mundësia për ndonjë rigë afatshkurtër të dob ...

Sot vranët, por me intervale kohore me diell!

Sot vranët, por me intervale kohore me diell!

Në drejtim të rajonit tonë është duke depërtuar një front i ri i ftohtë ajror por i cili është jashtëzakonisht i dobët dhe pa ndonjë impakt të madh në kushtet sinoptike në rajon. Pasdite vonë në Kosovë do të kemi shti ...

Çfarë moti na pret sot?

Çfarë moti na pret sot?

Sot në Kosovë do të mbajë mot me vranësira dhe mundësi për intervale kohore me diell. Do të jetë pak më nxehtë. Pasdite vonë dhe në mbrëmje në shumë rajone priten rrebeshe apo riga lokale shiu, por reshjet nuk do të jenë ...

Temperaturat sot, krahasimi me ditët e kaluara!

Temperaturat sot, krahasimi me ditët e kaluara!

Deri ditën e djeshme rajoni ynë ishte nën ndikimin e masave të nxehta ajrore me origjinë nga Mesdhue dhe temperaturat maksimale në Shqipëri arrinin deri në 30 gradë celsius, në ndonjë rajon edhe ndonjë gradë më lartë, nd ...

Ikë cikloni, ulen temperaturat!

Ikë cikloni, ulen temperaturat!

Cikloni i cili dje dhe mbrëmë përfshiu rajonin tonë solli reshje shiu dhe ulje të ndjeshme të temperaturave. Reshjet e shiut për shumë rajone ishin të knaqshme dhe të konsiderueshme, megjithatë shumë rajone tjera përsëri ...

Mot i vranët dhe i ftohtë

Mot i vranët dhe i ftohtë

Sot në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe mjaft i freskët. Në mëngjes dhe paradite vende-vende mund të ketë reshje shiu të cilat do të ndërpriten paradite. Në Shqipëri po ashtu  pritet të mbajë mot kryesish ...

Close