Category: Maqedoni

Sot vijnë reshjet e shiut!

Sot vijnë reshjet e shiut!

Rebeshet e fuqishme që përfshinë mbrëmë shumë pjesë të Shqipërisë dhe gjatë orëve të hershme të mëngjesit disa pjesë të Kosovës janë vetëm hyrje në atë që pason sot në orët e pasdite kur pritet të depërtojë fronti i fuqi ...

Moti për ditën e sotme

Moti për ditën e sotme

Sot në Kosovë pritet të kemi mot mjaft të ndryshueshëm me shtim të vranësirave të cilat do të kushtëzojnë reshje të herëpashershme shiu. Vende-vende priten rrebeshe shiu me vetëtima dhe bubullimë. Në disa intervale prite ...

Edhe sot temperatura verore!

Edhe sot temperatura verore!

Siç mund të shihni edhe vet në fotografinë kryesore sot në rajonin tonë po dominon ngjyra e kuqe dhe temperatura maksimale në Shqipëri është 30 gradë celsius, ndërsa 28 është në Kosovë. Sot mund të jetë dita më e nxehtë ...

Afrohen reshjet e dendura të shiut!

Afrohen reshjet e dendura të shiut!

Siç kemi paralajmëruar disa ditë me radhe gjërat po shkojnë konf0rm gjendjes sinoptike e cila do të na sjellë reshje të konsiderueshme atmosferike në tërë rajonin tonë, veçanërisht në Shqipëri ku priten rrebeshe të herëp ...

Moti për ditën e sotme

Moti për ditën e sotme

Sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe mjaft i nxehtë. Nxehtësia do të jetë relativisht e lartë sepse nesër do të jemi nën ndikimin e masave ajrore të nxehta para-frontale. Pra, vetëm edhe nesër do të kemi mot veror. ...

Close