Category: MeteoVideo

Pse dielli i bën disa njerëz të teshtijnë?

Pse dielli i bën disa njerëz të teshtijnë?

Diku mes 18 dhe 35% e popullatës e kanë këtë refleks, i cili është një qark gjenetik, për të qenë më të saktë. Është në DNA-në tonë, për shumë e shumë kohë, dhe rasti i parë për këtë është regjistruar nga filozofi Ari ...

Momenti fatal, kur rrufeja nuk ka mëshirë

Momenti fatal, kur rrufeja nuk ka mëshirë

Një motoçiklist është goditur nga rrufeja teksa drejtonte mjetin e tij në Florida të SHBA-së. 45-vjeçari u godit në kokë, te pjesa e kokores, gjë që e bëri të bjerë nga motoçikleta. Autoritetet postuan një foto ...

Tornadoja e zjarrit!

Tornadoja e zjarrit!

Dukuri e rrallë por dhe e rrezikshme natyrore, Tornadoja e zjarrit, ashtu siç e thotë dhe emri i saj, është një flakë në formë të vorbullës, që lajmërohet nga bashkëdyzimi i erës së fortë dhe nxehtësisë intensive. Kët ...

Filmohet një mini-tornado në Lipjan

Filmohet një mini-tornado në Lipjan

Atmosfera është aq jostabile mbi Kosovë saqë është krijuar edhe një mini-tornado (trombë) në rajonin e Lipjanit. Këtë e dëshmojnë pamjet të cilat lexuesit  tanë sapo na kanë dërguar. Tornadot janë karakteristikë e kli ...

Close