Category: Shqipëri

Qetësia para stuhisë!

Qetësia para stuhisë!

Në këto momente fronti i ftohtë po i afrohet Ballkanit, megjithatë derisa të arrijë në Kosovë ka ende kohe. Në Kosovë fronti do të arrijë vonë në mbrëmje dhe do të shoqërohet me erëra të fuqishme veriore dhe reshje lokal ...

Cikloni në Detin Jon!

Cikloni në Detin Jon!

Masa e fuqishme ajrore e ftohtë nga Siberia sonte në mbrëmje dhe gjatë natës do të depërtojë në rajonin tonë. Fillimisht do të kemi depërtimin e frontit të fuqishëm të ftohtë ajror i cili do të përcillet me erëra të fuqi ...

Kthehet i ftohti!

Kthehet i ftohti!

Sor në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu dhe bore. Do të fryjnë edhe erëra mesatare deri të fuqishme nga ana e veriut dhe verilindjes. Temperaturat do të shënojnë rënie. Gjatë mbrëmjes dhe natë ...

Nga nesër ndryshim i motit!

Nga nesër ndryshim i motit!

Ditëve pranverore të këtij muaji siç duket iu erdhi fundi, sepse nga nesër pritet përkeqësim i motit me shtim të vranësirave, reshje atmosferike shiu dhe bore, ulje të theksuara të temperaturave dhe erëra të fuqishme ver ...

Edhe sot temperatura pranverore

Edhe sot temperatura pranverore

Sot në Kosovë do të mbajë mot kryesisht me diell dhe pak më i freskët se dje. Kjo do të vije nga erërat e lehta por të freskëta veriore. Në Shqipëri, Maqedoni dhe Mal të Zi nesër mot kryesisht stabil dhe mjaft i nxeht ...

Informacionet më të reja...

Informacionet më të reja…

Goditja e fuqishme Siberike e cila pritet nga e premta e sidomos të shtunën do të na sjellë edhe reshje kalimtare bore sidomos Shqipërisë. Pra, përpos erërave të fuqishme dhe të ftohta veriore dhe verilindore në Shqipëri ...

Close