Category: Shqipëri

Moti sot!

Moti sot!

Ashtu siç kemi paralamëruar sot do të mbajë mot i këndshmëm dhe me shumë rreze dielli. Mëngjesi siç po shihet i ftohtë dhe me acar të dobët ku temperaturat po shënojnë nga 1 deri në minus 2 gradë celsius. Gjatë ditës pri ...

Rusia "invadon" Arabinë Saudite!

Rusia “invadon” Arabinë Saudite!

Nuk e kemi fjalën për invazion ushtarako-politik, por për një lloj "invazioni meteorologjik". Nga Siberia është nisur masa e fuqishme polare e cila për destinacion ka Ballkanin lindor dhe jugor, rajonin tonë, Greqinë dhe ...

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim (19.02.2019.)

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim (19.02.2019.)

Nesër në Kosovë do të mbajë mot mjafti  këndshëm dhe me shumë rreze dielli. Mëngjesi do të jetë i ftohtë por dita e ngrohtë dhe me diell. Ngjashëm do të jetë edhe në Shqipëri, Maqedoni dhe Mal të Zi, pra mot kryesisht ...

Sot ditë pranverore

Sot ditë pranverore

Në tërë rajonin tonë sot do të mbajë mot me diell dhe relativisht i nxehtë. Temperaturat do të shënojnë ngritje të mëtutjeshme dhe dita do ti ngjaj më shumë një dite pranvere se një dite dimri. Kjo vjen si rezultat i ndi ...

Çfarë moti na pret sot?

Çfarë moti na pret sot?

Sot në tërë rajonin tonë do të mbajë mot kryesisht me diell dhe relativisht i nxehtë për këtë periudhë kohore. Pra, Kosova, Shqipëria, Maqedonia, Mali i Zi e tjera shtete të rajonit do të kenë mot stabil dhe me shumë rre ...

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim!

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim!

Nesër në tërë rajonin tonë do të mbajë mot kryesisht me diell dhe relativisht i nxehtë për këtë periudhë kohore. Pra, Kosova, Shqipëria, Maqedonia, Mali i Zi e tjera shtete të rajonit do të kenë mot stabil dhe me shumë r ...

Close