Category: Shqipëri

Temperaturat sonte!

Temperaturat sonte!

Nata e sontme do të jetë relativisht e ftohtë në Kosovë dhe temperaturat do të sillen rreth zero gradë celsius, ndërsa në viset malore temperatura minimale do të jetë rreth 5 ose 6 gradë nën zero. Normalisht në Shqipë ...

Kur do të rikthehet dimri?

Kur do të rikthehet dimri?

Ashtu siç paralajmëruam dy tre ditë më parë pas disa ditëve mjaft të mira dhe të këndshme pranverore pritet rikthimi i të ftohtit rus përsëri. Moti i mirë dhe i këndshëm do të zgjasë deri të enjtën, kurse nga e enjta do ...

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (17.02.2019.)

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (17.02.2019.)

Nesër në tërë rajonin tonë do të mbajë mot stabil dhe me diell. Në mëngjes nëpër lugina mund të ketë mjegull. Temperaturat do të vazhdojnë të ngriten dhe kjo do të na bënë të besojmë se jemi në pranverë e jo në dimër. ...

Temperaturat sonte

Temperaturat sonte

Edhe gjatë natës së sontme do të kemi temperatura të ulëta por më të larta krahasuar me netët e kaluara dhe kjo vjen si pasojë e largimit të masave ajrore me origjinë polare në drejtim të veriut të Kontinentit. Megjithat ...

Moti për dy ditët e vikendit

Moti për dy ditët e vikendit

Pas një mëngjesi mjaft të ftohtë sot gjatë ditës pritet përmirësim i motit me intervale të gjata kohore me diell dhe ndonjë vranësirë kalimtare. Në Kosovë gjithashtu do të kemi edhe ngritje të temperaturave si pasojë e f ...

Edhe sonte ftohtë!

Edhe sonte ftohtë!

Rajoni ynë edhe sonte gjendet nën ndikimin e masave ajrore të ftohta me origjinë nga veriu i Kontinentit, mirëpo që nga dita e nesërme kjo masë e ftohtë ajrore do të tërhiqet në drejtim të veriut. Temperaturat minimale g ...

Close