Category: Shqipëri

Gjatë natës vijnë reshjet e shiut!

Gjatë natës vijnë reshjet e shiut!

Cikloni i fuqishëm i cili është krijuar në Mesdhe gjatë rrugëtimit të tij në drejtim të rajonit tonë dë të tërheqë masa të nxehta ajrore nga Mesdheu dhe në këtë mënyrë reshjet do të vijnë në formë shiu. Në fillim reshjet ...

Moti që do të na përcjellë këtë javë

Moti që do të na përcjellë këtë javë

Sot në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i thatë dhe mund të ketë edhe intervale kohore me diell. Pra pas ndërprerjeve të reshjeve gjatë natës së mbrëmshme, sot do  të kemi ditë kryesisht pa reshje. Do të fillojë të fryjë ...

Borë e madhe në Korçë dhe Elbasan

Borë e madhe në Korçë dhe Elbasan

Në pikën doganore të Kapshticës në Korçë të Shqipërisë situata është rënduar si pasojë e të reshurave të dëborës. Aty janë ndaluar të kalojnë kamionët dhe veturat nga mbrëmja e së dieles nga pala greke, ndërsa mjetet ...

Sot, idilë dimërore

Sot, idilë dimërore

Gjatë ditës së sotme në Detin Jon do të përqëndrohet vorbulla ciklonike e ardhur nga Afrika Veriore e cila na sjell ajrin dhe lagështinë e Mesdheut në territoret tona. Paradite në rajonin tonë pritet të kemi reshje të ...

Close