Category: Te favorizuara

Kështu po duket superhëna sonte në Kosovë

Kështu po duket superhëna sonte në Kosovë

Të gjithë adhuruesit e gjithësisë sonte kanë një pamje fantastike para vetes. Superhëna e rrallë tashmë është shfaqur. Hëna e sotme parashihet të jetë më e ndritura në gjithë vitin 2019. Është e dyta nga tre supërh ...

Temperaturat sonte!

Temperaturat sonte!

Nata e sontme do të jetë relativisht e ftohtë në Kosovë dhe temperaturat do të sillen rreth zero gradë celsius, ndërsa në viset malore temperatura minimale do të jetë rreth 5 ose 6 gradë nën zero. Normalisht në Shqipë ...

Temperaturat sonte gjatë natës! (Foto)

Temperaturat sonte gjatë natës! (Foto)

Reshjet e dendura të borës kanë pushuar në tërë rajonin tonë dhe tani na presin dy ose tri ditë kryesisht të thata po ditën jo aq të ftohta. Natën mund të bëhet ftohtë nëse do të kemi kthjellim të motit, kurse nëse do të ...

Shikoni sasinë e borës në Gjakovë (Foto)

Shikoni sasinë e borës në Gjakovë (Foto)

Kryetari i Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini, ka publikuar fotografi që tregojnë se në Gjakovë trashësia e borës është deri 1 metër. Ai ka thënë se këtë vit gjendja është rënduar, krahasuar me dimrat e kaluar. ...

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (08.01.2019.)

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (08.01.2019.)

Nesër në Kosovë do të mbajë mot jashtëzakonisht i ftohtë në mëngjes, kurse gjatë ditës pritet zbutje graduale e acarit. Gjatë mbrëmjes pritet që vranësirat të shtohen kurse gjatë natës pritet të fillojnë reshjet e borës. ...

Close