Daily Archives: February 25, 2019

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (26.02.2019.)

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (26.02.2019.)

Nesër në Kosovë do të mbajë mot i ndryshueshëm dhe pak më i nxehtë se sot. Në mbrëmje pritet të kemi shtim të vranësirave dhe përsëri erëra të ftohta veriore. Gjatë natës dhe të mërkurën priten reshje të dobëta bore. Pra ...

Stuhia shkatërron 200 shtëpi

Stuhia shkatërron 200 shtëpi

Të paktën 200 shtëpi, 190 rrugë dhe 30 godina biznesi u shkatërruan në mot të stuhishëm që prekën rreth 200 zona në shtetin amerikan të Misisipit, njoftoi Agjencia e Menaxhimit të Emergjencave Shtetërore. Vlerësimet e ...

Era e fuqishme Bura

Era e fuqishme Bura

Erërat jashtëzakonisht të forta  përfshinë të shtunën vijën bregdetare të Kroacisë në Adriatik, duke rrëzuar pemët, ndërprerë energjinë elektrike dhe duke dëmtuar veturat. Bura e Veriut është një erë e ftohtë dhe e th ...

Moti javor - nga e hëna deri në fundjavë

Moti javor – nga e hëna deri në fundjavë

Java që kemi hyrë do të karakterizohet me mot të ndryshueshëm dhe me ulje-ngritje të shpeshta temperaturash. Nesër do të kemi ngirtje të lehta temperaturash por pasnesër një front i dobët i ftohtë ajror do të shkaktojë u ...

Çfarë moti na pret nga sot?

Çfarë moti na pret nga sot?

Sot në Kosovë do të mbajë mot mjaft i ftohtë, me intervale të gjata kohore me diell dhe ndonjë vranësirë kalimtare. Reshje atmosferike nuk pritet të ketë. Në Shqipëri, Mal të Zi dhe Maqedoninë Veriore  mot kryesisht m ...

Close