Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (27.02.2019.)

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (27.02.2019.)

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (27.02.2019.)

Nesër në Kosovë do të mbajë mot i ndryshueshëm me vranësira dhe erëra të ftohta veriore. Vende-vende dhe kohë pas kohe do të ketë edhe reshje të dobëta bore. Temperaturat do të shënojnë ulje të lehta, ndërsa nga e enjtja temperaturat do të shënojnë ngritje të theksuar.

Në Shqipëri, Maqedoni dhe Mal të Zi nesër mot kryesisht i kthjellët por vende-vende me vranësira kalimtare. Edhe nesër do të jetë relativisht ftohtë, kurse nga pasnesër në tërë rajonin ngritje e theksuar e temperaturave.

Pra, të Enjtën mot kryesisht me diell dhe relativishti i nxehtë dhe stabil në tërë rajonin tonë. Temperaturat do të shënojnë ngritje të theksuar dhe do të jetë një ditë mjaft e këndshme. Mot kryesisht stabil dhe i këndshëm pritet edhe të Premtën./Meteoballkan

Close