Daily Archives: July 12, 2019

Fshati kosovar që ka mbi 100 burime uji

Fshati kosovar që ka mbi 100 burime uji

Mollopolci është  një fshat që gjendet jo më shumë se 10 minuta larg qytezës së Shtimes, dhe njihet për burime të shumëta të ujit që ka, mbi 100. Me të hyr në këtë fshat, të duket sikur je futur në një luginë, ndë ...

Paradite me diell, pasdite shtim i vranësirave

Paradite me diell, pasdite shtim i vranësirave

Kjo fotografi satelitore është e mëngjesit të sotëm ku shihet pjesa më e madhe e rajonit tonë me mot të kthjellët, me gjithatë pasdite pritet shtim i vranësirav. Edhe pse do të kemi shtim të vranësirave nuk priten reshje ...

Moti për ditën e sotme

Moti për ditën e sotme

Sot në Kosovë do të mbajë mot me intervale kohore me diell dhe relativisht i nxehtë. Pasdite në disa rajone priten zhvillime të vranësirave të cilat do të sjellin riga apo rrebeshe lokale shiu me ndonjë vetëtimë dhe bubu ...

Close