Daily Archives: July 13, 2019

Uragani i parë "BARRY" në drejtim të USA

Uragani i parë “BARRY” në drejtim të USA

Stuhia e parë tropikale është krijuar në Gjirin e Meksikës për këtë sezonë dhe është shndërruar në Uragan të kategorisë së parë shkrutimisht para se të rikthehet në nivelin e Stuhisë Tropikale përsëri. Sistemi po lëvi ...

Sonte përsëri stuhi në Shqipëri!

Sonte përsëri stuhi në Shqipëri!

Moti do të destabilizohet prapë sonte në rajonin tonë ku do të kalojnë masa mjaft jostabile ajrore të cilat do të kushtëzojnë reshje shiu, vende-vende rrebeshe me vetëtima dhe bubullimë, kurse lokalisht mund të ketë edhe ...

Moti për dy ditët e vikendit

Moti për dy ditët e vikendit

Sot në Kosovë do të mbajë mot mjaft i ndryshueshëm. Paradite me intervale kohore me diell dhe nxehtë. Pasdite apo në mbrëmje priten zhvillime të fuqishme të vranësirave të cilat do të sjellin rrebeshe lokale shiu me vetë ...

Close