Stuhia në Selanik, ky është momenti dramatik kur rrufeja godet ndërtesën

Stuhia në Selanik, ky është momenti dramatik kur rrufeja godet ndërtesën

Stuhia në Selanik, ky është momenti dramatik kur rrufeja godet ndërtesën

Moti ka marrë një kthesë të pazakontë në disa vende të Ballkanit, ku i nxehti përvëlues ia la vendin shirave.

Qyteti i dytë më i madh i Greqisë, Selaniku, u prek nga një stuhi e fuqishme.

Në një video të kapur me telefon shfaqet momenti i frikshëm kur rrufeja godet një ndërtesë në qendër të qytetit.

Fatmirësisht nuk raportohet për asnjë të lënduar, në një kohë kur erërat e fuqishme dhe reshjet e dendura të shiut mbërthyen Greqinë Veriore. /gsh/

Close