Daily Archives: August 22, 2019

Ndalohet përdorimi i plastikës, në Everest

Ndalohet përdorimi i plastikës, në Everest

Autoritetet e Nepalit kanë ndalur përdorimin e plastikës në rajonin e Everstit. Masa vjen si një përpjekje për të zvogëluar sasinë e mbeturinave të lëna pas nga alpinistët. Ndalimi do të hyjë në fuqi në Komunën Khu ...

Zjarret masive në Amazonë dhe Siberi! (VIDEO)

Zjarret masive në Amazonë dhe Siberi! (VIDEO)

Zjarret në pyjet tropikale të Amazonës kapin shifra rekord në vatra masive. Sipas autoriteteve të dhënat satelitore treguan rritje prej 83 përqind më shumë të hapësirës së djegur në të njëtën përiudhë në vitin 2018. Agje ...

Poloni, disa të vdekur nga goditja e rrufesë!

Poloni, disa të vdekur nga goditja e rrufesë!

Varshavë: Disa persona e kanë humbur jetën nga goditja e rrufesë në Poloni, si dhe disa të tjerë janë lënduar, transmeton Anadolu Agency (AA). Shërbimi pyjor i shpëtimit njoftoi se disa persona e kanë humbur jetën ng ...

Close