Pamjet e sotme satelitore!

Pamjet e sotme satelitore!

Pamjet e sotme satelitore!

Kjo është pamja momentale nga sataliti ku shihet snë Kosovë është pothuajse tërësisht kthjellët me disa vranësira shumë të pakta, ndërsa pak më shumë vranësira ka në disa rajone të Shqipërisë, Maqedonisë së Veriut dhe Malitë të Zi, por në përgjithësi dominojnë kthjellimet.

Temperaturat po ngriten gradualisht dhe moti është i këndshëm.

Pasdite vonë në disa rajone në Mal të Zi priten reshje të dobëta shiu të cilat mund të përfshijnë edhe veriun e skajshëm të Shqipërisë, kurse në viset tjera do të mbetet mot i ngjashëm sikurse tani por me shtim të disa vranësirave.

Reshje të pakta lokale shiu në Kosovë priten natën mes së enjtes dhe të premtën në mëngjes./Meteoballkan

 

Close