Daily Archives: October 20, 2019

Thatësi ekstreme!

Thatësi ekstreme!

Mjafton të shikoni fotografinë kryesore dhe do të shihni rajonin tonë pa asnjë pikë shiu edhe për shumë ditë. Në foto shihen shira përreth rajonit tonë, diku të lehta, ndërsa në perëndim në drejtim të Mesdheut shihen edh ...

Tërmet në Shqipëri!

Tërmet në Shqipëri!

Lëkundje  tërmeti përsëri "tronditën" Shqipërinë. Magnituda ishte  3.1 Rihter dhe u ndje në Shqipërinë e Mesme. Qendra e Sizmologjisë raporton se tërmeti ka pasur një magnitudë 3.2 ballë Shkalla Rihter. Epiqendra i ...

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (21.10.2019.)

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (21.10.2019.)

Nesër në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe i nxehtë. Do të jetë pothuajse mot tërësisht i ngjashëm sikurse sot. Mëngjesi i hershëm do të jetë mjaft i freskët dhe nëpër lugina mund të ketë mjegull e cila do të zhduket m ...

Ariu sulmon një person në Kukës

Ariu sulmon një person në Kukës

Një person është sulmuar nga ariu në Kukës. Personi ka marrë lëndime në kokë dhe në trup. Ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur Sasat në fshatin Nangë, raportojnë mediat e Shqipërisë. Për ngjarjen është njoftua ...

Close