Tërmet në Shqipëri!

Tërmet në Shqipëri!

Tërmet në Shqipëri!

Lëkundje  tërmeti përsëri "tronditën" Shqipërinë.

Magnituda ishte  3.1 Rihter dhe u ndje në Shqipërinë e Mesme.

Qendra e Sizmologjisë raporton se tërmeti ka pasur një magnitudë 3.2 ballë Shkalla Rihter. Epiqendra ishte 54 km në lindje të Tiranës, midis Bulqizës dhe Librazhdit, 15 km larg kufirit të Maqedonisë së Veriut. Lëkundjet raportohet u ndjenë fort në qytetin e Librazhdit dhe zgjatën rreth 10 sekonda./NOA.al

Close