Moti për dy ditët e vikendit

Moti për dy ditët e vikendit

Moti për dy ditët e vikendit

Sot në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje të dobëta shiu pasdite. Gjatë natës priten që reshjet të intensifikohen dhe të përfshijnë tërë Kosovën. Reshjet do të jenë të zakonshme, pak më intensive në Dukagjin.

në Shqipëri pritet të mbajë mot me vranësira dhe reshje të herëpashershme shiu. Reshjet e shiut do të intensifikohen në mbrëmje dha gjatë natës. Në bregdet mund të ketë edhe rrebeshe shiu me vetëtima dhe bubullimë.

Të dielen reshjet do të pushojnë gradualisht dhe priten edhe intervale kohore me diell gjatë dites, kurse të hënën në tërë rajonin do të kemi mot me intervale kohore me diell dhe vranësira kalimtare. Reshje atmosferike nuk priten.

Të martën do të kemi ciklonin e ri me reshje të reja shiu. Reshjet do të fillojnë në Shqipëri, për tu përhapur edhe në Kosovë dhe Maqedoni deri në fund të dites.

Close