Vranët dhe me reshje lokale shiu, në Kosovë reshje priten natën!

Vranët dhe me reshje lokale shiu, në Kosovë reshje priten natën!

Vranët dhe me reshje lokale shiu, në Kosovë reshje priten natën!

Sot në tërë rajonin po mbanë mot kryesisht i vranët, ndërsa në Shqipëri ka edhe reshje lokale shiu. Reshje shiu ka në veri, pjesë të qendrës dhe jugperëndim të vendit, ndërsa në pjesët tjera të rajonit është kryesisht thatë dhe ka edhe intervale kohore me diell.

Gjatë pasdites dhe mbrëmjes reshjet e shiut do të intensifikohen në Shqipëri, kur priten reshje të dendura shiu, kurse gjatë natës reshjet e shiut do të fillojnë edhe në Kosovë dhe Maqedoninë Verior.

Përndryshe më gjerë në rajon rrebeshe të fuqishme me vetëtima dhe bubullimë ka patur dhe ka në Hercegovinë dhe Dalmaci ku priten reshje intensive./Meteoballkan

Close