Flet sizmologu grek që parashikoi tërmetin, tregon a ka kaluar rreziku më i madh!

Flet sizmologu grek që parashikoi tërmetin, tregon a ka kaluar rreziku më i madh!

Flet sizmologu grek që parashikoi tërmetin, tregon a ka kaluar rreziku më i madh!

Sizmiologu i njohur grek, Akis Tselentis, i cili ka bërë edhe parashikimet për këto valë tërmetesh të forta në vendin tonë është telefonuar mëngjesin e sotëm nga gazetari, Enkel Demi, nga studio e Abcnews për të komentuar tërmetin e madh që përfshiu Shqipërinë në orën 03;54 minuta.

Sizmologu i njohur deklaroi, se ky ishte “piku më i lartë” i valës së tërmeteve që priteshin dhe pasgoditjet, sa vijnë e do të pakësohen.

Kujtojmë se numri i viktimave si pasojë e tërmetit në Shqipëri ka shkuar në 7 persona.

Close