Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (15.2.2020.)

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (15.2.2020.)

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (15.2.2020.)

Nesër në Kosovë do të mbajë mot me vranësira dhe intervale kohore me diell. Vranësirat do të jenë më të theksuara në orët e mëngjesit dhe paradite, por gjatë dites do të ketë intervale kohore me diell. Pritet stabilizim gradual i kushteve të motit.

Në Shqipëri nesër do të mbajë mot kryeisht i kthjellët dhe me tendenca stabilizimi të kushteve sinoptike. Ngjashëm do të jetë edhe në Mal të Zi dhe Maqedoninë Veriore.

Nga e diela në tërë rajonin do të kemi depërtimin e masave ajrore stabile anticiklonike. Gjithashtu do të kemi depërtimin e masave të ngrohta ajrore nga Mesdheu. Pritet të kemi mot me diell dhe të ngrohtë dhe kjo gjendje do të zgjasë afërsisht deri në mesjavë./Meteoballkan

Close