Author Archives: meteo

Moti për ditën e sotme

Moti për ditën e sotme

Sot në Kosovë do të mbajë mot i ndryshueshëm. Paradite me mundësi për intervale kohore me diell por me erëra jugore, pasdite pritet të ketë shtim të konsiderueshëm të vranësirave të cilat do të sjellin reshje shiu. Reshj ...

Tërmet në jug të Frances!

Tërmet në jug të Frances!

Franca tronditet nga tërmeti. Rreth orës 11: 53 një lëkundje e magnitudës 4.9  ka goditur pjesën qendrore dhe jugore të vendit, me epiqendër qytezën e Montelimar. Lëkundjet janë ndjerë të forta në qytete si Nimes, Gre ...

Gjendja aktuale sinoptike!

Gjendja aktuale sinoptike!

Për momentin rajoni ynë në mes të dy masave ajrore - masës së fuqishme anticiklonike me qendër në juglindje të Evropës dhe jug të Rusisë dhe masave ciklonike në veriperëndim të Evropës dhe Mesdhe. Këto dy masa ajrore jan ...

Close