Category: Kosovë

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (14.12.2019.)

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (14.12.2019.)

Sonte gjatë natës dhe në orët e para të mëngjesit mbi Kosovë dhe Shqipëri do të kalojë qendra ciklonike e cila shumë shpejt do të ikë në drejtim të Greqisë. Si pasojë në Shqipëri priten reshje të dendura shiu, vende-vend ...

Moti për ditën e sotme

Moti për ditën e sotme

Sot në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët por relativisht i nxehtë për shkak të erërave jugore. Erërat jugore, juglindore dhe jugperëndimore do të fuqizohen gradualisht gjatë ditës duke arritur kulminacionit në mb ...

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (12.12.2019.)

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (12.12.2019.)

Nesër në Kosovë pas një mëngjesi të ftohtë gjatë ditës do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe pak më i nxehtë. Gjatë mbrëmjes ka mundësi për ndonjë rigë të dobët shiu në ndonjë rajon. Në Shqipëri nesër pritet të mbajë ...

Close