Category: Kosovë

Moti për ditën e sotme

Moti për ditën e sotme

Sot në Kosovë do të mbajë mot i ndryshueshëm. Paradite me mundësi për intervale kohore me diell por me erëra jugore, pasdite pritet të ketë shtim të konsiderueshëm të vranësirave të cilat do të sjellin reshje shiu. Reshj ...

Gjendja aktuale sinoptike!

Gjendja aktuale sinoptike!

Për momentin rajoni ynë në mes të dy masave ajrore - masës së fuqishme anticiklonike me qendër në juglindje të Evropës dhe jug të Rusisë dhe masave ciklonike në veriperëndim të Evropës dhe Mesdhe. Këto dy masa ajrore jan ...

Çfarë moti na pret sot?

Çfarë moti na pret sot?

Sot në Kosovë dhe tërë rajonin tonë do të mbajë mot intervale kohore me diell, por do të ketë edhe vranësira të herëpashershme. Do të jetë nxehtë krahasuar me periudhën kohore në të cilën gjendemi. Do të vazhdojnë të fry ...

Close