Category: Lajme

Çfarë moti na pret sot?

Çfarë moti na pret sot?

Sot në Kosovë do të mbajë mot me diell, i nxehtë dhe me vranësira të pakta. Gjatë nates pritet të ketë shtim të vranësirave dhe mundësi për reshje të dobëta lokale shiu. Në Shqipëri do të mbajë mot kryesisht me diell ...

Për një orë temperaturat bien për 30C!

Për një orë temperaturat bien për 30C!

Në Shtetet e Bashkuara të Amerikes pritet goditje e fuqishme polare por ajo çfarë e bënë këtë goditje të pazakontë është ulja rapide e temperaturave për 30 gradë C për një periudhë kohore shumë të shkurtër dhe kjo do të ...

Super-Tajfuni Hagibis niset drejt Japonisë!

Super-Tajfuni Hagibis niset drejt Japonisë!

Pamja që po e shihni në fotografinë kryesore vjen nga Sateliti Himawari-8 japonez ku shihet Super Tajfuni Hagibis me një strukturë të jashtëzakonshme të një stuhie equivalente me një uragan të kategorisë më të lartë 5. T ...

Close