Category: Maqedoni

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (20.1.2020)

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (20.1.2020)

Nesër në Kosovë do të mbajë mot me kryesisht i thatë, me vranësira dhe mundësi për intervale kohore me diell. Do të jetë ftohtë me erëra mesatare nga veriu dhe verilindja.  Temperaturat minimale do të luhaten nga -7gradë ...

Moti për ditën e sotme

Moti për ditën e sotme

Sot në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët. Do të fillojnë të fryjnë erëra nga veriu dhe verilindja. Priten ulje graduale të temperaturave si dhe reshje simbolike lokale shiu dhe bore. Në Shqipëri do të mbajë mo ...

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (19.1.2020.)

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (19.1.2020.)

Sonte gjatë nates pritet të kemi tërheqjen e mjegulles, por njëkohësisht do të kemi shtim të vranësirave. Në pjesën veriore të Shqipërisë do të ketë edhe reshje atmosferike, shi nëpër ultësira dhe borë në viset kodrinore ...

Moti për sot dhe nesër

Moti për sot dhe nesër

Sot në Kosovë do të mbajë mot me intervale kohore me diell dhe vranësira kalimtare. Do të fryjnë erëra të lehta kryesisht nga juglindja dhe jugu. Vranësirat e ulëta dhe mjegulla do të fillojnë të tërhiqen por mund të mbe ...

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (18.1.2020.)

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (18.1.2020.)

Nesër në Kosovë do të mbajë mot me intervale kohore me diell dhe vranësira kalimtare. Do të fryjnë erëra të lehta kryesisht nga juglindja dhe jugu. Vranësirat e ulëta dhe mjegulla do të fillojnë të tërhiqen por mund të m ...

Moti për ditën e sotme

Moti për ditën e sotme

Sot në Kosovë do të mbajë mot me ngrica dhe mjegull në mëngjes, ndërsa gjatë ditës në shumë rajone priten rreze diellore dhe ngritje e temperaturave, megjithatë nëpër disa lugina dhe ultësira mjegulla do të mbetet ende. ...

Close