Category: Maqedoni

Pas një dite me shi, çka na pret sot?

Pas një dite me shi, çka na pret sot?

Sot në Kosovë do të mbajë mot me vranësira dhe intervale kohore me diell. Gjatë ditës apo pasdite në disa rajone do të ketë gjasa për zhvillim vranësirash të cilat do të sjellin rrebeshe lokale shiu me vetëtima dhe bubul ...

Në këto çaste!

Në këto çaste!

Cikloni Melita ende gjendet mbi Gadishullin Ballkanik dhe po shkakton reshje shiu dhe bore. Temperaturat kanë rënë dukshëm sonte në tërë rajonin dhe reshjet e borës kanë përfshirë viset kodrinore-malore të Bosnës, Malit ...

Mot jostabil me shi, erë dhe vetëtima

Mot jostabil me shi, erë dhe vetëtima

Sot në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje të dendura shiu. Gjatë paraditës mund të ketë riga apo edhe rrebeshe të herëpashershme shiu në tërë Kosovën, kurse pasdite dhe në mbrëmje pritet që reshjet t ...

Close