Category: Maqedoni

Mot i vranët dhe i ftohtë

Mot i vranët dhe i ftohtë

Sot në Kosovë pritet të kemi mot të ndryshueshëm, me intervale të shkurtra kohore me diell dhe me zhvillim vranësirash të cilat herë pas here do të na sjellin rrebeshe shiu. Reshjet do të jenë të karakterit lokal dhe jo ...

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (16.05.2019.)

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (16.05.2019.)

Gjatë orëve të vona të natës  dhe orëve të hershme të mëngjesit do të fillojnë reshje shiu në Kosovë, posaqërisht në rajonin e Dukagjinit ku gjasat janë më të mëdha që të ketë reshje shiu. Nesër në Kosovë pritet të ke ...

Pas një dite me shi, çka na pret sot?

Pas një dite me shi, çka na pret sot?

Sot në Kosovë do të mbajë mot me vranësira dhe intervale kohore me diell. Gjatë ditës apo pasdite në disa rajone do të ketë gjasa për zhvillim vranësirash të cilat do të sjellin rrebeshe lokale shiu me vetëtima dhe bubul ...

Close