Category: Maqedoni

Sonte mjaft ftohtë!

Sonte mjaft ftohtë!

Depërtimi i masave ajrore siberike na ka mërdhi pak sot. Sonte gjatë natës do të kemi acar kurse fuqia e acarit do të varet nga disa faktorë. Faktori më i rëndësishëm janë vranësirat të cilat nëse do të jenë prezente ...

Sot, mot i ftohtë

Sot, mot i ftohtë

Sot në Kosovë do të mbajë mot mjaft i ftohtë dhe kryesisht i kthjellët por edhe me vranësira kalimtare. Reshje nuk do të ketë me ndonjë përjashtim të vogël aty-këtu ku mund të ketë ndonjë fjollë bore. Temperaturat do të ...

Vijnë temperaturat Polare!

Vijnë temperaturat Polare!

Tani kemi "ikjen" e ciklonit në drejtim të Detit Egje dhe në rajonin tonë po shtrihet anticikloni i fuqishëm nga Skandinavia dhe Evropa Lindore. Ky anticiklon po na i sjellë me vehte edhe temperaturat polare dhe erërat e ...

Close