Category: Maqedoni

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (13.2.2020.)

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (13.2.2020.)

Nesër në Kosovë do të mbajë mot kryesisht stabil dhe me rreze të shumta diellore. Do të ketë ngritje të temperaturave, kurse pasdite dhe në mbrëmje vonë do të fillojnë të fryjnë erëra jugore dhe jugperëndimore të cilat d ...

Gjendja sinoptike!

Gjendja sinoptike!

Edhe pse fronti i ftohtë ajror i cili kaloi dje dhe na solli erëra të forta dhe reshje lokale është larguar dhe atmosfera ka tendenca stabilizimi, megjithatë duhet të theksojmë se atmosfera nuk është tërësisht stabile. N ...

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (12.2.2020.)

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (12.2.2020.)

Nesër në Kosovë do të mbajë mot me vranësira dhe intervale kohore me diell. Ka mundësi që të ketë ndonjë rigë apo rrebesh shiu ose bore të izoluar në ndonjë rajon. Temperaturat do të shënojnë ulje të lehta në krahasim me ...

Close