Category: Maqedoni

Sonte reshje shiu dhe bore!

Sonte reshje shiu dhe bore!

Stuhia Ciara po ndikon në kushtet sinoptike në shumicen e territorit të Kontinentit evropian. Cikloni me periferinë e tij është shtrirë deri në Gadishullin Ballkanik duke shkaktuar erëra, por nuk pritet asgjë ektreme sik ...

Moti për ditën e sotme

Moti për ditën e sotme

Edhe sot në Kosovë priten erëra herë pas here dhe vende-vende të fuqishme jugperëndimore, por nuk pritet asgjë esktreme. Në mbrëmje do të fillojnë erëra veriperëndimore të cilat do të dobësohen shumë shpejt. Gjatë dit ...

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (11.2.2020.)

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (11.2.2020.)

Edhe nesër në Kosovë priten erëra herë pas here dhe vende-vende të fuqishme jugperëndimore, por nuk pritet asgjë esktreme. Në mbrëmje do të fillojnë erëra veriperëndimore të cilat do të dobësohen shumë shpejt. Gjatë d ...

Moti javor, javë me mot të paqëndrueshëm!

Moti javor, javë me mot të paqëndrueshëm!

Cikloni i fuqishëm Kiara i cili po shkakton erëra ekstremisht të fuqishme në Evropë është duke ndikuar me periferinë e tij edhe në kushtet sinoptike në rajonin tonë, por erërat tek ne nuk do të jenë aq të fuqishme sikur ...

Moti sot!

Moti sot!

Erërat e fuqishme do të jenë prezente edhe sot, por do të vijnë duke u dobësuar gradualisht, kurse pasdite vonë dhe në mbrëmje pritet qetësim i tyre. Sot në Kosovë do të mbajë mot mjaft i ftohtë. Në mëngjes vende-vend ...

Moti për ditën e sotme

Moti për ditën e sotme

Sot në Kosovë do të mbajë mot mjaft i ftohtë. Në mëngjes vende-vende do të ketë reshje bore, kurse gjatë ditës pritet që vranësirat të tërhiqen dhe të kemi edhe intervale kohore me diell. Do të ketë edhe erëra të cilat g ...

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (06.2.2020.)

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (06.2.2020.)

Erërat e fuqishme do të jenë prezente sonte gjatë tërë natës në shumë pjesë të rajonit tonë, vende-vende do të përcillen edhe me reshje bore sidomos në viset kodrinore-malore të Kosovës ku është furtunë e vërtetë dimëror ...

Close