Category: Shqipëri

Nuk ndalen lëkundjet...!

Nuk ndalen lëkundjet…!

Lëkundje tërmeti janë ndjerë sërish në mesnatë me magnitudë 4,8. Epiqendra ka qenë 8 km në verilindje të Durrësit, 25 km në perëndim të Tiranës. Përpos lëkundjeve të tokës Shqipëria u përball edhe me shtrëngata shi ...

Shtrëngata e fuqishme në Durrës! (VIDEO)

Shtrëngata e fuqishme në Durrës! (VIDEO)

Qyteti i Durrësit është përfshirë nga stuhi të forta. Nën çadrat e ushtrisë ndodhen ende disa banorë. Stuhia përfshiu Durrësin dhe rrethinen rajone të cilat u goditën nga tërmeti vdekjeprurës. Shiu vështirësoi punën e ...

Close