Category: Tjera

Tërmet në jug të Frances!

Tërmet në jug të Frances!

Franca tronditet nga tërmeti. Rreth orës 11: 53 një lëkundje e magnitudës 4.9  ka goditur pjesën qendrore dhe jugore të vendit, me epiqendër qytezën e Montelimar. Lëkundjet janë ndjerë të forta në qytete si Nimes, Gre ...

“Vezët e akullit” mbulojnë plazhin!

“Vezët e akullit” mbulojnë plazhin!

Një plazh në Finlandë është mbuluar nga mijëra copa akulli në formë veze, për shkak të një dukurie të rrallë natyrore. Fotografi amator, Risto Matila, është një prej fatlumëve që i hasën “vezët e akullit” në ishullin ...

Close