Category: Tjera

Tigri me dhëmbë floriri!

Tigri me dhëmbë floriri!

Cara është një tigreshë 6-vjeçare në një park në Gjermani dhe pa frikë mund të konsiderohet si kafsha më “cool” në atë vend.  Macja e madhe iu nënshtrua një operacioni 80 minutësh dhe tashmë ka në gojë një dhëmb shqyes p ...

Tri tërmete të lehta regjistrohen në Shqipëri!

Tri tërmete të lehta regjistrohen në Shqipëri!

Ditën e sotme tri tërmete kanë rënë në Shqipëri, por p dëme. Vetëm një tërmet ka pasur lëkundje që janë ndjerë, ndërsa dy të tjerët nuk kanë qenë farë shqetësues. Epiqendra e tërmeteve ishte në Durrës dhe Korçë./TC ...

Sërish tërmet në Shqipëri!

Sërish tërmet në Shqipëri!

Sërish ka pasur tërmet në Shqipëri. Këtë herë epiqendra ka qenë 6 km në jugperëndim të qytetit të Bilishtit. Sipas asaj që raporton IGJEUM, tërmeti ka patur magnitudë 3,1 ballë të shkallës rihter, ndërsa thellësia ...

Ndryshimi i orës: Fakte interesante!

Ndryshimi i orës: Fakte interesante!

Edhe këtë vit ora ndryshoi. E kjo, në mes të një debati gati planetar nëse duhej vijuar me ndryshimin e saj apo jo. Por kush e hodhi këte ide për herë të parë? Cila është në fakt ora e natyrshme, verore apo dimërore? ...

Close