Daily Archives: April 14, 2019

Thethi, i pakalueshëm nga dëbora

Thethi, i pakalueshëm nga dëbora

Thethi, një nga zonat piktoreske më të njohura në Shqipëri sa i përket turizmit malor, vijon të jetë “mollë e ndaluar” për vizitorët. Ndonëse jemi në muajin prill, në stinën e pranverës, sërish kalimi me makinë ...

Kujdes nga kjo krijesë në plazh!

Kujdes nga kjo krijesë në plazh!

Edhe pak dhe vera më në fund do të kthehet. Shkuarja në plazh do të jetë aktiviteti juaj i vetëm. Por duhet të jeni të kujdesshëm sepse edhe në bregdet shfaqet një krijesë e njohur si Caraveli portugeze. Shpesh ngatër ...

Stuhi me breshër në Teksas, vdesin dy fëmijë

Stuhi me breshër në Teksas, vdesin dy fëmijë

Teksasi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës është goditur nga një studi e fuqishme të shtunën. Rrëzimi i një druri mbi një veturë i ka lënë të vdekur dy fëmijë. Kapiteni i Policisë, Alton Lenderman, tha se fëmijët e mos ...

Gjendja sinoptike!

Gjendja sinoptike!

Rajoni ynë vazhdon të mbetet nën ndikimin e masave ajrore të paqëndrueshme të cilat po na sjellin shumë vranësira dhe në shumë rajone edhe reshje atmosferike. Në Kosovë ka më së pakti reshje atmosferike në krahasim me pj ...

Mot i ndryshueshëm - diell dhe vranësira

Mot i ndryshueshëm – diell dhe vranësira

Sot në Kosovë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me intervale të gjata kohore me diell dhe vranësira të herëpashershme. Në disa rajone ka mundësi që të ketë riga lokale shiu. Në Shqipëri  do të mbajë mot mjaft jostabil. ...

Close