Rrufeja më e gjatë në botë e regjistruar deri më tani është 709 kilometra
Me ligjin e ri do të ndëshkohen personat që thonë që nuk ka virus
Valë nxehtësie në Evropë, tek ne vazhdon të qëndrojë ajri i freskët!
Pamje e mrekullueshme: Lumi i qytetit të Kamenicës pas reshjeve të shiut!
Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (e diele) (14.06.2020)
Rreth 1 orë e gjysmë larg Prishtinës, Banja e rrallë me 18 lloje të ujërave shëruese
Moti për sot dhe nesër
Momenti kur rrufeja godet në Vlorë të Shqipërisë
Vazhdon dominim i plotë ciklonik me reshje shiu!
Stuhia ‘shuan’ tufën e harabelave në Podgoricë, qindra të ngordhur në trotuare dhe parqe
Moti për sot dhe nesër

Rreth nesh


MeteoBallkan është platformë mediale informative që raporton kryesisht mbi parashikimin e motit, duke u bazuar në modelet më të njohura në botë për parashikim, pa lënë anash edhe institutet dhe ekspertët vendorë. Po ashtu, MeteoBallkan në gamën informuese ka edhe kategori të tjera, siç janë fenomenet meterologjike nëpër botë si dhe lajmet nga bujqësia dhe turizmi. Themelues është Muhamed Berisha.