Konfirmohen 11 raste të reja me koronavirus, vijnë nga këto komuna
Moti për ditën e sotme, fuqizohen erërat
Cikloni nesër (e premte) godet Dalmacinë, Hercegovinën dhe Malin e Zi
27 raste të reja me koronavirus sot, Prishtina futet në karantinë
Sot dhe nesër me erëra, vende-vende të fuqishme
Ngriten temperaturat por ende pa stabilizim të tërësishëm të motit
Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (09.06.2020.)
22 të shëruar dhe vetëm 4 raste me koronavirus sot në Kosovë
Nga nesër më nxehtë, por pasnesër rikthehen reshjet e shiut dhe rrebeshet!
Çfarë moti na pret nga sot

Çfarë moti na pret nga sot

Day: April 24, 2019

‘Tërmet’ në Mars

Anija kozmike InSight, e agjencisë hapsinore NASA, ka regjistruar një dridhje të butë të tokës në Mars. Shkencëtarët njoftuan se dridhja në Mars është regjistruar më 6 prill dhe se ...

Ngriten temperaturat!

Pas sistemit të fuqishëm frontal dhe erërave të fuqishme sot kemi një ditë me diell dhe me erëra më të dobësuara se ditën e djeshme. Temperaturat do të shënojnë ngirtje ...

Sot, ndryshim temperaturash

Sot në Kosovë do të mbajë mot me intervale të gjata kohore me diell dhe vranësira kalimtare. Temperaturat do të shënojnë ngritje të ndjeshme. Pra sor në tërë rajonin tonë ...