Moti për ditën e sotme – ngrohtë dhe me rreze dielli
Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (07.4.2020.)
Sot 20 raste të reja me koronavirus
Tornado e zjarrit – fenomeni i rrallë dhe i rrezikshëm
Stuhia e fuqishme e rërës mbërthen qytetin kinez, banorët panikosen
IKSHPK reagon me shqetësim: Njerëzit po mblidhen në Brezovicë e Prevallë
Më 8 prill në qiell do të shihni “Hënën e Trëndafiltë”
Tigri në një kopsht zoologjik të New York-ut del pozitiv për koronavirus
Dita shndërrohet në natë për një çast në Pakistan
Vdesin dy persona nga coronavirusi në Kosovë
Moti për ditën e sotme

Moti për ditën e sotme

Day: June 2, 2019

Shenjat e Verës!

Gjykuar sipas ecurive aktuale sinoptike ky ciklon i cili po na mban "të robëruar" brenda një vorbulle të motit të fresket dhe jostabil do të dobësohet nga dita e enjte, ...

Shi dhe breshër në Istog

Reshjet e shiut kanë përfshirë sot shumë qytete të Kosoves. Në disa komuna për shkak të reshjeve të mëdha u raportua edhe për vërshime. Reshjet të konsiderueshme shiu kishte edhe ...

Paralajmërim!!

Atmosfera në këto çaste është destabilizuar fuqishëm në Shqipëri, pjesë të Maqedonisë së Veriut, pjesë të Serbisë dhe Bullgari. Këto sisteme stuhish vetëm se po forcohen. Orët e ardhshme edhe ...