Detit të Zi në Turqi i rikthehet kaltërsia, shikoni sa ka ndryshuar gjatë pandemisë
Kufizohet lëvizja e qytetarëve mbi 65 vjeç, këto janë oraret kur mund të dalin
Kush nuk i respekton masat e Qeverisë mund të dënohet deri në 12 vjet burg e 8 mijë euro gjobë
Pritet “aktivizim” i pjesërishëm i atmosferës

Moti për ditën e sotme

49 raste të reja me koronavirus dhe 25 të shëruar sot
Javë me mot të ndryshueshëm, por kryesisht stabile deri afër fundjavës!
Parashikimi i motit për nesër dhe ditët në vazhdim! (30.06.2020.)
Tentuan ta mashtronin, por i dhanë një thesar: Fermeri i vetëm në Shqipëri që kultivoi gabimisht domaten me çmimin marramendës
S’ka Gjendje  të Jashtëzakonshme, merren masa më rigoroze për COVID-19
Fronti i ftohtë freskon motin

Fronti i ftohtë freskon motin

Pritet “aktivizim” i pjesërishëm i atmosferës

Day: November 11, 2019

Tërmet në jug të Frances!

Franca tronditet nga tërmeti. Rreth orës 11: 53 një lëkundje e magnitudës 4.9  ka goditur pjesën qendrore dhe jugore të vendit, me epiqendër qytezën e Montelimar. Lëkundjet janë ndjerë të ...

Gjendja aktuale sinoptike!

Për momentin rajoni ynë në mes të dy masave ajrore - masës së fuqishme anticiklonike me qendër në juglindje të Evropës dhe jug të Rusisë dhe masave ciklonike në veriperëndim ...

Çfarë moti na pret sot?

Sot në Kosovë dhe tërë rajonin tonë do të mbajë mot intervale kohore me diell, por do të ketë edhe vranësira të herëpashershme. Do të jetë nxehtë krahasuar me periudhën ...