Daily Archives: April 15, 2019

U ndërtua për shekuj, u dogj për dy orë

U ndërtua për shekuj, u dogj për dy orë

Katedralja e Notre-Damit është atraksioni turistik më i vizituar në Paris. Të gjithë e mendojnë se Kulla Eiffel, është më e vizituara, por sipas të dhënave, Notre-Dami është ndërtesa më e vizituar në tërë Francën. Kat ...

Zogu më i rrezikshëm në botë vret pronarin

Zogu më i rrezikshëm në botë vret pronarin

Ishte një telefonatë e pazakontë për zyrën e sherifit. “Ne iu përgjigjëm një incidenti ku telefonuesi na informoi se një zog ekzotik sulmoi një person në pronën e tij”, tha Joshua Crews, sherif në Alachua. Andrew Krat ...

Kodra e Diellit mbulohet nga bora

Kodra e Diellit mbulohet nga bora

Borë e madhe ka rënë sot në Kodrën e Diellit. Shtresa e dëborës në Kodrën e Diellit në Maqedoni, ka arritur deri në 10 cm. Për shkak të uljes së temperaturave gjatë natës reshjet e shiut kanë kaluar ...

Javë me mot mjaft të ndryshueshëm!

Javë me mot mjaft të ndryshueshëm!

Edhe kjo javë që hymë do të karakterizohet me mot mjaft të ndryshueshëm dhe të freskët me reshjte të herëpashershme shiu, vende-vende edhe me rrebeshe lokale shiu me vetëtima dhe bubullimë. Nesër pritet të kemi mot të ...

Close