Moti për ditën e sotme – ngrohtë dhe me rreze dielli
Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (07.4.2020.)
Sot 20 raste të reja me koronavirus
Tornado e zjarrit – fenomeni i rrallë dhe i rrezikshëm
Stuhia e fuqishme e rërës mbërthen qytetin kinez, banorët panikosen
IKSHPK reagon me shqetësim: Njerëzit po mblidhen në Brezovicë e Prevallë
Më 8 prill në qiell do të shihni “Hënën e Trëndafiltë”
Tigri në një kopsht zoologjik të New York-ut del pozitiv për koronavirus
Dita shndërrohet në natë për një çast në Pakistan
Vdesin dy persona nga coronavirusi në Kosovë
Moti për ditën e sotme

Moti për ditën e sotme

Day: February 19, 2019

Ekstremet meteorologjike!

Organizata Botërore Meteorologjike bëri një listë të kushteve ekstreme të motit. Aty hyjnë temperatura më e ulët dhe më e  lartë e regjistruar ndonjëherë, vendi me reshjet më të mëdha, ...

Temperaturat në fundjavë!

Gadishulli Ballkanik do të goditet nga një valë e re e të ftohtit Siberik këtë fundjavë. Në disa rajone priten edhe reshje të dendura bore si në Rumani, Bullgari, Greqi ...

Moti sot!

Ashtu siç kemi paralamëruar sot do të mbajë mot i këndshmëm dhe me shumë rreze dielli. Mëngjesi siç po shihet i ftohtë dhe me acar të dobët ku temperaturat po ...