Category: Lajme

Tërmet në verilindje të Shqipërisë!

Tërmet në verilindje të Shqipërisë!

Mësohet se tërmeti me magnitutë 4.4 ballë ka rënë në Kukës. Thellësia e tij ka qenë 10 km. Deri tani nuk bëhet me dije nëse ka persona të lënduar apo dëmtime materiale. Kujtojmë se tërmetet nuk kanë të ndalur në Sh ...

Moti për ditën e sotme

Moti për ditën e sotme

Sot në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët. Do të fillojnë të fryjnë erëra nga veriu dhe verilindja. Priten ulje graduale të temperaturave si dhe reshje simbolike lokale shiu dhe bore. Në Shqipëri do të mbajë mo ...

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (19.1.2020.)

Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (19.1.2020.)

Sonte gjatë nates pritet të kemi tërheqjen e mjegulles, por njëkohësisht do të kemi shtim të vranësirave. Në pjesën veriore të Shqipërisë do të ketë edhe reshje atmosferike, shi nëpër ultësira dhe borë në viset kodrinore ...

Moti për sot dhe nesër

Moti për sot dhe nesër

Sot në Kosovë do të mbajë mot me intervale kohore me diell dhe vranësira kalimtare. Do të fryjnë erëra të lehta kryesisht nga juglindja dhe jugu. Vranësirat e ulëta dhe mjegulla do të fillojnë të tërhiqen por mund të mbe ...

Close