Vjeshta në derë, sa po shkojnë çmimet e drunjve sivjet në Kosovë
Skena si kjo mund të shihni vetëm një herë në jetë: Shikoni si e mbron dëmtimin e veturës nga stuhia kjo grua!
Sot kulminacioni i nxehtësisë

Moti për ditën e sotme

Banorët publikojnë video pas tërmetit të fuqishëm në Turqi
Turqia goditet nga një tërmet i fuqishëm
Vjen ndryshimi gradual i motit, moti javor!
Moti nesër dhe ditëve në vazhdim! (29.05.2020.)
“Varrezat e makinave” – pamje apokaliptike pas uraganit në Greqi
Nis faza e dytë, nga nesër mësimit i kthehen edhe këto klasë
E vendosur rrëzë malit, kjo është shtëpia më e çuditshme në botë
Prizrenasi që punon në Zvicër kultivon aroninë në vendlindje
Sot kulminacioni i nxehtësisë

Moti për ditën e sotme

Edhe pse vetëm 24 metra i gjerë, anija më e madhe në botë kalon përmes kanalit Corinth – gjerësia e saj është 22 metra

491
Shpërndarje
1.4k
Shikime

Një video mbresëlënëse shfaq anijen më të madhe që ndonjëherë është prodhuar duke kaluar përmes kanalit Corinth në Greqi, ku hapësira mes shkëmbinjve dhe anijes ishte vetëm një metër.

Pasagjerët në anijen 22 metra të gjerë kanë pasur rastin të prekin shkëmbinjtë e kanalit 24 metra të gjerë, derisa po kalonin përmes tij, transmeton Telegrafi.

Anija 196 metra e gjatë që mund të akomodoj më shumë se 1,200 pasagjerë pa përfshirë anëtarët e ekuipazhit, është filmuar nga ajri duke kaluar nëpër kanal, ku kapiteni i saj u tregua shumë preciz duke mos rrezikuar për as edhe një moment anijen dhe pasagjerët brenda saj.

Ajo peshon hiq më pak se 24,344 ton dhe është në pronësi të kompanisë britanike Fred. Kujtojmë që deri më sot asnjë anije më përmasa të ngjashme me ato të Olsen Cruise nuk ka pasur guximin të kaloj përmes kanalit grek Corinth.

 

Rekomandime