Daily Archives: August 8, 2019

Ciklon i fuqishëm sot në Britaninë e Madhe!

Ciklon i fuqishëm sot në Britaninë e Madhe!

Një ciklon mjaft i fuqishëm do të godasë gjatë ditës së sotme Britaninë e Madhe. Ky ciklon do të sjellë reshje të fuqishme shiu, erëra të fuqishme dhe gjithashtu edhe stuhi të fuqishme me vetëtima dhe bubullima. Presi ...

Si të rrezitemi pa e dëmtuar shëndetin!

Si të rrezitemi pa e dëmtuar shëndetin!

Koha apo orari më i përshtatshëm për t’u ekspozuar në diell janë orët e para të mëngjesit deri në orën 10:00 paradite dhe orët e pasdites pas orës 17:00 kjo për stinën e verës, orari midis orës 10:00 dhe 17:00 është i dë ...

Tërmet i fuqishëm në Turqi!

Tërmet i fuqishëm në Turqi!

Një tërmet i fuqishëm ka goditur pak më parë Turqinë jug-lindore duke shkaktuar panik tek banorët. Nga të dhënat paraprake mësohet se tërmeti kishte një fuqi 6 të shkallës richter, ndërsa fillimisht u raportua si i fu ...

Close