Daily Archives: November 16, 2019

Rrethi polar ende shumë stabil

Rrethi polar ende shumë stabil

Gjatë fundit të Tetorit dhe fillimit të Nëntorit kishim një çarje në Rethin Polar dhe në këtë mënyrë një sasi e ajrit shumë të ftohtë polar arriti të largohet nga rrethi vicioz polar. Mirëpo kjo sasi e ajrit të ftohtë ik ...

Çfarë moti na pret sot dhe nesër?

Çfarë moti na pret sot dhe nesër?

Sot në Kosovë do të mbajë mot me intervale të gjata kohore me diell dhe vranësira kalimtare. Do të vazhdojë të jetë nxehtë për këtë periudhë kohore. Reshje atmosferike nuk priten. Edhe në Shqipëri, Maqedoninë Veriore ...

Close