Daily Archives: December 10, 2019

Tendencat meteorologjike për mesin e Dhjetorit!

Tendencat meteorologjike për mesin e Dhjetorit!

Kjo javë siç e kemi përshkruar edhe në postimet paraprake po kalon me mot mjaft jo stabil por jo shumë i ftohtë dhe kështu do të jetë e tërë java, me ngritje dhe ulje të shpeshta të temperaturave po nuk pritet asgjë ekst ...

Moti për ditën e sotme

Moti për ditën e sotme

Sot në Kosovë do të mbajë mot plotësisht i vranët dhe herë pas here me reshje shiu. Temperaturat do të shënojnë ulje veçanërisht në orët e mbrëmjes kur do të fillojnë të fryjnë erëra veriore. Në viset kodrinore-malore do ...

Close